Привітання з Новим роком

Новий 2017 рік!



Нехай в новому році
Щодня й на кожнім кроці
Дива чарівні стануться
І мрії всі збуваються.

Нехай хурделиця змете

Усе лихе, що сталося,
А новий рік нехай несе
Все те, що так бажалося.

Незгоди всі забудуться,

Що мріялось — все збудеться,
Злагода в сім’ї панує.
Дарунки Дід Мороз готує!

© http://pozdravok.ru/pozdravleniya/prazdniki/noviy-god/rodstvennikam/na-ukrainskom/




Новий рік прийшов на Україну

Вийшла зірка запалала.
Новий рік подарувала.
Небо ясне запалила,
Щоб раділа вся родина.
Сяє рясна ніч Різдвяна.
Наступила мить жадана.
Світ на зорі задивився, 
Божий сину народився.


Новий рік прийшов на Україну,
Хай дарує нам добро і силу.
Хай пісні звучать у кожній хаті,
Щоб здорові всі були багаті.

Вийшла зірка запалала.
Білий світ зачарувала.
Рідну землю освятила,
Світло в серці запалила.
Сяє ясно зігріває.
Всіх людей з Різдвом вітає.
Слався вечір світ змінився, 
Божий сину народився. 



Святкування Нового року в Україні
В Україні Новий рік святкується на державному рівні. Святкування Нового року в українців поєднує в собі найрадісніші почуття миру, любові і взаєморозуміння.  Це свято в Україні асоціюється з новими починаннями, безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році. Новий рік має свої корені в глибокій старовині.
Традицій святкувати Новий Рік в Україні досить багато, вони змінювалися, як мінялися століття. Більшість з них запозичені з культури західних країн. Пояснюється це приходом християнства на Слов'янську землю і новаторством імператора Петра І, який переніс офіційну  дату святкування Нового року з 13 січня на 1 січня. Від часів слов'янського язичництва до традиції святкування цього дня міцно увійшли ряджені (люди переодягнені в різні костюми і маски), а епоха Петра І принесла новорічну ялинку з іграшками і феєрверки. СРСР, у свою чергу, прищепило своїм народам як символ Нового року - Діда Мороза - українського Санта Клауса або святого Миколая  і його внучку Снігуроньку. Дід Мороз укорінився в  традиції святкувати Новий рік в Україні і зараз є  усіма улюбленим добрим дідусем, від якого щорічно в новорічну ніч чекають подарунки мільйони дітей по всій країні.
Укрїський Дід МорозДо Нового року готуються заздалегідь. Готують святковий стіл, прикрашають іграшками новорічну ялинку. Новий рік - це сімейне свято, тому усі родичі збираються за одним столом проводжають старий рік, бажаючи усім, щоб в старому році залишилося усе погане, а новий рік приніс тільки хороше, і чекають півночі.  Опівночі приходить новий рік і усі поздоровляють один одного з його приходом, а на вулицях міст чутний сміх і видно вогні феєрверків. В Україні існує своя унікальна особливість святкування Нового року. Вона полягає в тому, що жителі, в основному центральній і східній частині країни досі відмічають його прихід двічі - за московським часом в 23.00 і за київським опівночі. Це пов'язано з тим, що країна довго знаходилася у складі СРСР і багато людей просто звикли зустрічати Новий рік з боєм московських курантів.
Існує ще одна цікава особливість святкування Нового року в Україні, пов'язана вона з тим, що Петро I переніс його дату. Досі 13 січня, як і раніше Новий рік, продовжує відзначатися народом України, але називають його вже Старий Новий рік. Старий Новий рік — це додаткове свято для українського народу. Його святкують хоч і з Новий рік в Києвіменшими урочистостями, але з древніми слов'янськими традиціями. Він знаменний тим, що цього дня по древніх традиціях вдень дівчата і хлопці повинні заходити у будинки і щедрувати — переодягатися в різноманітні костюми і маски, співати святкові пісні, бажати хазяям будинку щедрого року. За це хазяї повинні обдаровувати їх подарунками. Цього вечора після вечері необхідно обов'язково зайти до сусідів і вибачитися  за можливу провину один перед одним, щоб Новий рік зустріти у мирі і злагоді.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Нова українська школа

23 квітня - день психолога

8 березня Міжнародний жіночий день